Set language
Save
| General | |
|---|---|
| place of origin | Jiangsu |
| Country/region of origin | China |
| Whether to import | no |
| Item number | sx-35 |
| With attachments | Lotion bottle: bottle body, pump head, upper cover; Cream bottle: bottle body, hand pull TAB, cap |
| "Process" | Molded bottle |
| Surface treatment | Screen printing, hot stamping, labeling, spraying, electroplating, water transfer printing, 3D printing |
| Can it be processed and customized | is |
| Brand | "Jin Yao Jin He. |
| Major downstream platforms | ebay |
| Main sales regions | China |
| It has its own authorized brand | no |
| Whether it is a cross-border export exclusive supply source | no |
| Error | + / - 0.5 ml |
| Specification | The 120ml emulsion is as shown in the picture |
| Material | High transparency glass |
| Color | "Transparent" |
| Specification and model | The 30g face cream bottle is as shown in the picture. Transparent; "Glass" |
| Special packaging | Cosmetic packaging |
| Packaging hierarchy | Cardboard box |
| Applicable objects | Skin care products, water, lotion, essence, eye cream, face cream bottles |
| Style | "Simple" |




















