Set language
Save
| General | |
|---|---|
| Brand | Shuoye |
| Model | 5.8 Single-row and double-row self-locking switch terminal wire SM2.54 point wire |
| Rated voltage | 220V |
| Rated current | 1.2 |
| Product certification | |
| Application scope | Household use, etc. |
| Order Number | Terminal wire SM2.54 point wire |
| 3C rated voltage range | Above 440V |
| Whether it is exclusively for foreign trade | no |
| Protective function | Overload protection |
| Electrical life | 30,000 times |
| Special function | - |
| Installation dimensions | 12 mm * 12 mm * 4.6 mm |
| Installation method | Installation |
| Rated frequency | 400 |
| Rated power | 400 |
| Weight | 0.013 KG |
| Overall dimensions | 8.25 * 2.2 * 9.5 mm |
| Mechanical life | 50,000 times |
| Quality guarantee | - |
| Protection grade | IP28 |
| Standard type | National standard |
| Color | Blue and white |
| Product series | Processing point line switch |





